Tesisimiz 12 Yaş ve üzeri için uygundur.
Sosyete Çobanı Hakkında
Turkey

Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

Sosyete Çobanı Doğal Yaşam Merkezi

Av. Özlem EGÜL ve Av. Umut ÇAKIR tarafından 2017 yılı itibari ile fiziken görünür hale gelmeye başlayan YENİ YAŞAM PROTOTİPİ projesidir. Proje, gerçekleştirdiği aktiviteler ile günümüz toplumundaki bireylerin, gelecek zaman toplumuna taşınmasını hedeflemektedir. Doğal Yaşam Merkezi rehberleri, başka bir toplumda doğma sancılarının azaltılması adına, uyumlanma ve rehabilite çalışmaları da gerçekleştirecektir.

Kurucuların avukatlık yapıyor olması, mevcutta yer alan toplum kurallarının bireylere, bu kuralların mutluluk ve huzur vermekten çok uzak olduğunu düşünmelerine sebebiyet vermiştir.

Toplum fertleri kendi aralarında ya da devlet ile aralarında cereyan eden sorunlara, vicdanlara sığan bir çözüm üretemediğinde, sorunu amaçlarına uygun olarak çözmek üzere avukata gelirler ve sorunu hukuk mekanizmasına taşırlar. Kimi zaman hakka erişim için, kimi zaman da hakkından fazlasını hukuk eli ile alıp karşı tarafı cezalandırmak için avukata gelinir. Nihayetinde geliş amacı değişmez, mevcut toplum kuralları ve güçler dengesi bireylerin istekleri ve vicdanları ile örtüşmediğinde, avukat ile bağ kurulur.

Avukatlar, mevcut toplumun kenarında yaşayanlar ile bağ kurar. Bu nedenle toplumun merkezinde bulunan, halini sorgulamayan ve yeniyi istemeyen bilinç birikimi veya bilinçaltı enerjisi yetersiz kalan bireyler yerine, haklı ya da haksız talep edebilenlerin talep ve isteklerini anlama ve tanıma imkanı bulurlar. Bu istekler toplumun gelişme yönü ile ilgili ipuçları verir, isteklerle ilgili yapılan analizler ise gelecek ile ilgili yürünecek yolu şekillendirmektedir. Yol, haklı talepler haksız taleplerden ayrıştırıldığında, doğal yaşam merkezine gelmiştir.

Whatsapp!