Tesisimiz 12 Yaş ve üzeri için uygundur.
Doğal Yaşam Merkezi
Turkey

Doğal Yaşam Merkezi

Doğal Yaşam Merkezi

Sosyete Çobanı Doğal Yaşam Merkezi

Doğal Yaşam Merkezi, bireyin doğa ile yeniden bağ kurabilmesi için gerekli yol ve yöntemleri sunabilmek amacı ve doğa ile buluşmasını kolaylaştırmak için en elverişli iklime sahip olan Batı Karadeniz bölgesinde kurulmuştur. Önümüzdeki süreçte yaşanacak muhtemel kuraklık ve iklim değişikliğinden en az etkileneceği öngörülen bölge de bu bölgedir. Merkezin güney sınırını KEÇİ DERESİ oluşturmaktadır. Kuzey sınırında ise AĞVA – KANDIRA ana yolu bulunmaktadır. Merkezin etrafı devlet ormanları ile çevrilidir.

Doğayla yeni tanışacaklar için, Devlet ormanları içerisinde bulunan ara traktör yolları, kolay trekking parkurları oluşturmaktadır. Gelen ziyaretçilerimize, merkez rehberlerimiz yürüyüş esnasında refakat ederek MANTAR ve ŞİFALI bitkilerin toplanmasına ve tanınmasına yardımcı olacaklardır.

Birlikte Üretim:


Merkezin büyük kısmı misafirlere sunulmak üzere üretim yapılan tarım alanlarına ayrılmıştır. Bu alanlarda çilek, domates, kabak, karpuz, soğan, biber vs. sebze üretimleri iyi tarım yöntemleri ile yapılmakta olup, misafirlerin de bu süreçlere katılmaları sağlanmaktadır.

Çiftliğimizin ana gıda üretim elamanları KEÇİLER'dir. Keçi sütünden yoğurt, peynir, kefir vs. yapılmaktadır ve ziyaretçilerin atölye çalışmalarına katılmaları sağlanmaktadır.
Merkezimizde tavuk, kaz, ördek ve keklik gibi kümes hayvanları bulunmaktadır. Gelen ziyaretçilerin bu canlılar ile yakın temas kurmaları ve onları tanımaları öncelikli olarak sağlanmaktadır.